Το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας τραγουδά για το Γιάννη

Το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας «Κωνσταντίνος & Ελένη Παπανικολάου» ύστερα από πρόκληση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του Δημοτικού Ωδείου Σερβίων και του Εθελοντικού Συλλόγου «Σέρβια εν Δράσει» παίρνει μέρος στη Φιλανθρωπική Συναυλία που διοργανώνεται υπό την αιγίδα του Δήμου Σερβίων την Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 7.00 μ. μ. στην Αίθουσα του Πολιτιστικού  Κέντρου Σερβίων.  Στην εκδήλωση  συμμετέχει η κ. Καλλιόπη Βέττα.

Καλούμε λοιπόν όλους τους πολίτες της Δυτικής Μακεδονίας να απολαύσουν τις μουσικές δημιουργίες μαθητών και καθηγητών του σχολείου μας, βοηθώντας καθοριστικά και στην προσπάθεια που κάνει ένας νέος συνάνθρωπός μας να μαζέψει το χρηματικό ποσό που απαιτείται για να εγχειριστεί για μια πολύ σοβαρή ασθένεια τις αμέσως επόμενες ημέρες.