Χρηματική υποτροφία 1000 Ευρώ στους αριστούχους αποφοίτους του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας

Το Ίδρυμα Δημητρίου και Θεολογίας Τσιστοπούλου, όπως κάθε χρόνο, θα χορηγήσει χρηματικές υποτροφίες 1000 Ευρώ σε κάθε μαθητή και μαθήτρια που κατά το σχολικό έτος 2016-2017 φοίτησε στη Γ΄ Λυκείου των σχολείων της Σιάτιστας και αποφοίτησε με βαθμό τουλάχιστο 18,1 "Άριστα".

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται είναι: α) Αίτηση (χορηγείται από την υπηρεσία), β) Υπεύθυνη Δήλωση (χορηγείται από την υπηρεσία), γ) Αντίγραφο του Απολυτηρίου Λυκείου.

Για περισσότερες πληροφορίες και για κατάθεση των παραπάνω δικαιολογητικών οι περισυνοί αριστούχοι μπορούν να απευθύνονται μέσα σε διάστημα ενός μήνα στο τηλέφωνο 2465023302 (κ. Στάθη Ιωάννη) στο ισόγειο του Δήμου Βοΐου στη Σιάτιστα.