Εορτή των 3 Ιεραρχών

Τα Εκπαιδευτήρια Σιάτιστας σας καλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017 στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Σιάτιστας.

Τα σχολικά λεωφορεία και από τις τρεις αφετηρίες θα ξεκνήσουν στις 8.30 π.μ. Όλοι οι μεταφορείς θα πρέπει να αποβιβάσουν τους μαθητές και τις μαθήτριες στις 9.30 π.μ. στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Σιάτιστας και να τους πάρουν πάλ από το ίδιο σημείο στις 11.30 π.μ.

Σύμφωνα πάντως με το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ Φ1/14180/Δ2/27-11-2017 έγγραφο του ΥΠΠΕΘ, το οποίο έφθασε αργά το μεσημέρι στο σχολείο μας, η παρουσία των μαθητών/τριών στις εκδηλώσεις για τη μνήμη των Τριών Ιεραρχών είναι προαιρετική και κατόπιν συναινέσεως των γονέων και κηδεμόνων.