Προθεσμία αιτήσεων για τις σχολές Εμπορικού Ναυτικού

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΥΝΑΝΠ: www.hcg.gr τροποποίηση της προκήρυξης εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2016-17, που ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των δικαιολογητικών (που θα συνοδεύονται από το αποδεικτικό της αίτησης που υπέβαλαν ηλεκτρονικά στο ΥΝΑΝΠ) των υποψηφίων σπουδαστών/σπουδαστριών Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2016-17 με τη διαδικασία των πανελλαδικών εξετάσεων του ΥΠΠΕΘ, ορίζει την ΔΕΥΤΕΡΑ 1-8-2016.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο Γραφείο Ενημέρωσης Πολιτών που βρίσκεται στη Γρ. Λαμπράκη 150 ? Πειραιά και στα τηλέφωνα: 2131371480, 1481, 1421, 1296, 1226 καθώς και στα τηλέφωνα που αναγράφονται στη σχετική προκήρυξη.

Όσο για τους υπόλοιπους που δεν δήλωσαν τις σχολές Εμπορικού Ναυτικού στην αίτηση που υπέβαλαν το Φεβρουάριο, μπορούν να υποβάλουν αίτηση με το απολυτήριο Λυκείου. Η προθεσμία λήγει στις 18-8-2016 σύμφωνα με την εγκύκλιο που υπάρχει στη σελίδα 5 της ιστοσελίδας μας.