Εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ και στη Σχολή Καλών Τεχνών ΑΠΘ

Ενημερώνουμε τους υποψηφίους της Γ΄Λυκείου και τους απόφοιτους ότι μπορούν να πάρουν μέρος στην πρακτική δοκιμασία (αγωνίσματα) για την εισαγωγή τους στα ΤΕΦΑΑ από 15 έως 26 Ιουνίου 2015 ακόμη και αν δεν το είχαν δηλώσει στις ηλεκτρονικές αιτήσεις που είχαν υποβάλλει το Φεβρουάριο. Μπορείτε παρακάτω να διαβάσετε τις σχετικές εγκυκλίους της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Κοζάνης: Δικαιολογητικά υποψηφίων για ΤΕΦΑΑ, Πρόγραμμα εξετάσεων για ΤΕΦΑΑ.

Επίσης οι ενδιαφερόμενοι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι Λυκείου μπορούν να υποβάλλουν αίτηση για συμμετοχή στις εξετάσεις για την εισαγωγή τους στη Σχολή Καλών Τεχνών του ΑΠΘ από 24 έως 31 Αυγούστου 2015, ενώ για την ίδια σχολή οι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι Γυμνασίου από 1 έως 10 Ιουνίου 2015.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο γραφείο της Διευθύντριας του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας όπου υπάρχουν οι αντιστοιχες προκηρύξεις με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.