Το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας στο TOP CHANNEL

Εκδηλώσεις του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας θα μεταδώσει το ΤOP CHANNEL την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου και ώρα 22:30 και την Πέμπτη 17 Ιανουαρίου και ώρα 15:00.

Η Διεύθυνση, το Εκπαιδευτικό και Μαθητικό Δυναμικό του Σχολείου εύχονται σε όλο τον κόσμο το 2013 να είναι ελπιδοφόρο, με υγεία και δημιουργικότητα και στέλνουν μήνυμα αλληλεγγύης και συμπαράστασης σε όλα τα Μουσικά Σχολεία της Ελλάδος για την μη κάλυψη των κενών μουσικών ειδικοτήτων. Επιπλέον καλούν τα Σχολεία να αντισταθούν και να παλέψουν με τον τρόπο που μόνο αυτά ξέρουν: πραγματοποιώντας όλο και περισσότερες εκδηλώσεις μέσα και έξω από τον σχολικό χώρο καταδεικνύοντας έτσι ότι η Μουσική Εκπαίδευση, η Τέχνη και ο Πολιτισμός είναι αναγκαιότητα και όχι πολυτέλεια.

Θερμές ευχαριστίες στο TOP CHANNEL για την φιλοξενία των εκδηλώσεών μας.