Το Μουσικό Σχολείο γιόρτασε την επέτειο του Πολυτεχνείου

Το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας διοργάνωσε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου σήμερα Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2011 και ώρα 9.00 π.μ. γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Στην εκδήλωση συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου του σχολείου μας, οι οποίοι παρουσίασαν ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα στην επέτειο του Πολυτεχνείου αποτελούμενο από τραγούδια και ποιήματα. Το συντονισμό της ορχήστρας και της χορωδίας είχε ο καθηγητής μουσικής κ. Θεοδωράκης Δημήτρης, την τεχνική επιμέλεια ο καθηγητής Πληροφορικής κ. Όροβας Χρήστος, την ηχοληψία ο καθηγητής μουσικής κ. Καραγιαννίδης Στέλλιος, ενώ την επιμέλεια και το συντονισμό όλου του προγράμματος είχε η φιλόλογος καθηγήτρια του σχολείου μας κ. Καράτζια Ευαγγελία.